blog » koncertowe
blog - sesje koncertowe
filtruj: wszystkie · 2014 · 2013 · 2012 · 2011
Przedstawienie na zakończenie roku szkolnego
poniedziałek, 30 czerwca 2014Tarnobrzeg

To była moją już druga wycieczka do Tarnobrzegu do tej wspaniałej szkoły o unikalnym charakterze! Widać mnie polubili ;-)) Tym razem było to przedstawienie - przegląd twórczości uczniów i uczennic tej szkoły pt. "Najprościej" w którym wystpili soliści, duety i zespoły... Chciałbym aby istniały takie szkoły w moich szkolnych latach... ech ;-)

VIII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" 2014
piątek, 20 czerwca 2014Warszawa

Kolejny rok w Centrum Promocji Kultury na Warszawskiej Pradze odbyła się ósma edycja festiwalu i zarazem konkursu im Jonasza Kofty - Moja Wolności. Lubię to miejsce, nie tylko dlatego, że mam blisko do domu ;-) Dzięki już stałej współpracy w organizatorami mogę obserwować jak fajnie rozwija się ten pomysł.

OSPPT YAPA 2014 - zdjęcia z koncertów
środa, 23 kwietnia 2014Łódź

Łódzka YAPA, to jedyna impreza w tym gatunku prowadzona z takim rozmachem i na tak wielką skalę. A jaka to skala? Trzy dni wypełnione koncertami w sumie co roku ilość koncertów przekracza jedną dobę w tym ponad dwudziestu różnych wykonawców! Lubię tam jeździć, bo zawsze przywiozę dużo ciekawych kadrów. […]

Festiwal Piosenki Miłosnej i być może Erotycznej
środa, 16 kwietnia 2014Warszawa

FPMiBE to wesołe, prześmiewcze i czterogodzinne przedstawienie składające się z piosenek i skeczy. Organizowane co roku przez środowisko Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Pomimo wysokiego poziomu artystycznego sam festiwal nie jest znany szerszej publiczności, jest imprezą zamknięta zespołu na którą można się dostać tylko na zaproszenie. Jednak warto się o nie postarać ;-) […]

Jazz loves barok - koncert w miejskim muzeum w Łodzi
piątek, 11 kwietnia 2014Łódź

To był bardzo ciekawy koncert! Jego inspiratorką jest łódzka pianistka Lena Ledoff, która zaprosiła do współpracy dwóch wokalistów z bardzo odległych obszarów muzyki. Annę Werecką – mezzosopran oraz Adama Rymarza, wokalistę jazzowego. Duet wokalny był wspierany przez Lena Ledoff Trio. Wynikiem tego niecodziennego połączenia "sił" powstał bardzo ciekawy merytorycznie i stylistycznie koncert. […]

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Bardów - OPPA 2013
piątek, 21 lutego 2014Warszawa

Dwa dni koncertów konkursowych, to pewnie w sumie kilkanaście godzin siedzenia pod sceną. Zadanie o tyle nie łatwe, że występ danego zespołu nie trwa dłużej niż 15 min w związku z tym nie czasu "taczki załadować" ani wyjść na kawę. Patrząc na efekty myślę, że jednak chyba się opłacało ;-)

W górach jest wszystko co kocham - koncert w warszawskiej Stodole
sobota, 1 lutego 2014Warszawa

Stowarzyszenie "W górach jest wszystko co kocham" od lat organizuje koncerty w różnych regionach kraju poświęcone muzyce związanej z górami i poezją. Niepisanym zwyczajem jest grudniowy koncert w Warszawie, który od kilku lat odbywa się na gościnnej i przestronnej scenie klubu Stodoła. […]

Monika Parczyńska - koncert w klubie Pracovnia
środa, 15 stycznia 2014Warszawa

Żoliborski klub Pracovnia od kilku lat rękami Tomka Drachala prowadzi cykl koncertów "Pracovnia Piosenki". Koncert bardzo ciekawe, ale z uwagi na brak czasu nie jestem stałym bywalcem "Pracovni" Jednak tego koncertu sobie nie odmówiłem, nie tylko ze względów muzycznych, ale też i wizualnych ;-))

Sergiusz Stańczuk - koncert w ramach OPPA
piątek, 27 grudnia 2013Warszawa

W piwnicy na Wójtowskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2013, odbył się koncert Sergiusza Stańczuka, lutnika, autora tekstów, gitarzysty, barda. Koncert o tyle ciekawy, że pierwszy raz w swojej historii scenicznej Sergiusz wystąpił z przy akompaniamencie tak dużego zespołu.

Inga Habiba trio - koncert promocyjny w WTF
piątek, 8 listopada 2013Warszawa

Bywam na różnych koncertach, mogę powiedzieć, że słyszałem już wiele i w sumie niewiele mnie rusza ;-) Jednak ten koncert był inny! Wspaniali instrumentaliści pochodzący z bardzo różnych stylistk zaoowocowały wspaniałym i bardzo unikatowym koncertem, będącym mieszanką mocnego rock'a, muzyki etnicznej, orientalnej i ballady...

DGZZ koncert w Piwnicy pod Harendą
środa, 25 września 2013Warszawa

Na koncert tego zespołu to zawsze pójdę ;-) No dobra przesadzam, bo nie zawsze mogę! Jednak jeśli mogę, to idę! Nic to, że znam te piosenki na wylot ;-) Tym razem miałem plan potrenować zooming w służbie fotografii koncertowej i się udało!

Koncert promocyjny płyty Zmyślony Marcina Skrzypczaka
piątek, 20 września 2013Warszawa

W żoliborskim klubie Pracovnia odbył się koncert Marcina Skrzypczaka. Koncert dla mnie szczególny, bo promujący jego płytę na którą wykonałem zdjęcia, które stanowią całościową oprawę graficzną tego wydawnictwa.

Koncert przyjaciół w Śniadaniowni
środa, 10 lipca 2013Warszawa

W miejscu, gdzie miesza się światło dzienne, sodowe światło ulicznej latarni, światło żarowe w lokalu, światło LED - oświetlenie sceny... teoretycznie nie da się robić zdjęć a przynajmniej można zapomnieć o poprawnych kolorach! Pomyślałem, że dorzucę do tego jeszcze błysk i zrobię "świetlny koktajl Mołotowa" ;-)))

Rock for dogs & cats w Hydrozagadce
niedziela, 23 czerwca 2013Warszawa

Zaangażowałem się w charytatwną incjatywę pomocy zwierzakom ze schroniska w Celestynowie. Inicjatywa przybrała postać ciekawego koncertu w którym znalazły się tak odległe formy jak teatr improwizowany i zespoły rock'owe. Tak czy inaczej w dość undergroundowym klubie Hydrozgadka kwestowano jak kto porafił ;-)

VII Ogólnopolski Festiwal "Moja wolności" im. Jonasza Kofty
niedziela, 16 czerwca 2013Warszawa

Już siódmy raz w CPK na Warszawskiej Pradze odbył się festiwal piosenki artystycznej im Jonasza Kofty. Ja kolejny, już chyba 4 raz miałem przyjemnośc dokumentować to wydarzenie, które z roku na rok nabiera coraz większej rangi wpisując się w mapę najważniejszych festiwali.

XX Jubileuszowy Turniej Śpiewających Poezję - Łaźnia 2013
niedziela, 12 maja 2013Radom

20-ty Jubileuszowy Turniej był okazją do spotkanie w Radomiu najbardziej charakterystycznych artystów świata piosenki literackiej. Tym chętniej przyjąłem zaproszenie organizatorów Łaźni, aby móc uczestniczyć w tej uroczystości. Nie zawiodłem się, atmosfera była wspaniała, choć sam turniej tak jak wszystko odczuł oddech kryzysu.

Dom o Zielonych Progach koncert w CPK w Warszawie
piątek, 10 maja 2013Warszawa

Coroczny warszawski koncert Domu o Zielonych Progach tym razem odbył się w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej. Salę znam z innej cyklicznej imprezy Festiwalu "Moja Wolności". Pełna swoboda zaowocowała fajnymi kadrami zza sceny ;-) Zwłaszcza Gerty perkusistki.

6 Letnia Akademia Jazzu w Łodzi
środa, 24 kwietnia 2013Łódź

Kolejny raz w tym roku miałem okazję aby odwiedzić Łódź. Tym razem na zaproszenie Łódzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej dla której miałem przyjemność dokumentować Łódzkie Dni Jazzu w ramach, których odbywały się koncerty dyplomowe absolwentów szkoły. Koncert odbył się w fantastycznym klubie "Wytwórnia"

YAPA 2013 - koncerty
niedziela, 14 kwietnia 2013Łódź

YAPA 2013 - Ogólnopolski Przegląd Piosenki Studenckiej w tym roku odbył się 38 raz. Przez dwa i pół dnia odbyło się ponad 30 godzin koncertów. Ja wytrzymałem tylko 24 godziny pod sceną, co jest i tak mocnym wynikiem, reszta to Cotton i po 4 godziny snu ;-)

Międzynarodowy Festiwal Bardów - OPPA 2012
wtorek, 9 kwietnia 2013Warszawa

Mam przyjemność fotografować OPPĘ od kilku lat, może nie wszystkie koncerty, choć i takie lata bywały, ale przynajmniej konkurs i takie, które mnie zaintersują ;-) W tym roku były to dwa: znakomity koncert Korycki-Żukowska ale również finał konkursu, gdzie powstało kilka fascynujących kadrów. Oto fotreportaż z konkursu.