ukazało się gdzieś na świecie...
filtruj: wszystkie · 2014 · 2013 · 2012 · 2011
Marcin Skrzypczak - sesja fotograficzna na płytę pt. Zmyślony
czwartek, 13 lutego 2014Warszawa

Kolejna całościowa realizacja, od pomysłu do sesji. Inspiracją był tekst tytułowego utworu płyty "Zmyślony", którego akcja rozgrywa się na ulicy z dzieciństwa. Założenie było takie, że mamy uzyskać mocno nierealne (zmyślone) obrazy, wrażenie czegoś zawieszonego między jawą na snem-wspomnieniem. Zdjęcia powstały między 1.00 a 4.30 w nocy ;-) 

W górach jest wszystko co kocham - relacja w RadioAktywne.pl
poniedziałek, 16 grudnia 2013Warszawa

Zdjęcia z warszawskiego koncertu "W górach jest wszystko co kocham 2013" zostały wykorzystane w relacji radia RadioAktywne.pl na stronie tego radia. Przyznam, że bardzo ładnie się prezentują w tej publikacji, no ale zdjęcia też ładne, więce nie ma się co dziwić ;-) 

M.M. Dekiel - sesja fotograficzna na płytę pt. "Ślad po człowieku"
sobota, 7 września 2013Warszawa

Współpraca z kolejnym artystą polegająca na całościowym podejściu do tematu, czyli od pomysłu do realizacji. Sesja odbyła się w marcu 2013 w dwa wieczory. Zdjęcia różnorodne w klimacie, tak jak teksty na płycie które chcieliśmy jakoś zilustrować. W całość złożyła Agata Wawryniuk za serdecznie jej dziękuję. 

Michał Konstrat, Piotr Matczuk - sesja foto na płytę Nasz Wysocki
poniedziałek, 10 czerwca 2013Warszawa

Gdzieś pod koniec kwietnia zadzwonił do mnie Michał Kostrat z pytaniem, czy mogę zrobić zdjęcie na okładkę płyty zawierającej nagranie koncertu "Nasz Wysocki". W takich wypadkach długo mnie nie trzeba namawiać. Zrobiliśmy szybką burzę mózgów co do założeń i krótką wieczorną sesję aby zrealizować konkretny cel. 

Wyróżnienie i nagroda specjalna w konkursie "Warsaw by night"
niedziela, 19 maja 2013Warszawa

Zdarzyło się tak, że wziąłem udział w konkursie. Zdarzyło się to ostatniego dnia trwania tego konkursu ;-) Konkurs organizowany przez Fotomiastikon pt. "Warsaw by night". Z 500 zdjęć nagrodzono 6 zdjęć, w tym moje "Jesień w Parku Rydza-Śmigłego" nagrodzone wyróżnieniem i nagrodą specjalną GoodFoto

DGZZ - płyta "Odległości"
sobota, 24 listopada 2012Warszawa

24 listopada 2012, ukazała się druga płyta zespołu DGZZ. Jednak wcześniej pod koniec sierpnia odbył się ich koncert w warszawskim Parku Skaryszewskim z którego powstał fotoreportaż. Zdjęcia wyszły na tyle ciekawie, że zespół postanowił kilka z nich wykorzystać na swojej płycie.

Dom o zielonych progach - płyta "Łódki marzeń"
środa, 15 sierpnia 2012Warszawa

Na początku sierpnia 2012 r. ukazała się płyta "Łódki marzeń", którą jest efektem wspołpracy z zespołem DOZP. Bardzo byłem ciekawy jak finalnie będą prezentować się moje zdjęcia już jako okładka. Efekt przeszedł moje naśmielsze oczekiwania ;-) Prezentuję kilka zdjęć z tej dwudniowej sesji.

SOYKA - W hołdzie mistrzowi - sesja w studio Sound & More
wtorek, 28 lutego 2012Warszawa

W połowie lutego 2012r dla Universal Music zrealizowałem sesję podczas nagrań do nowej płyty Stanisława Sojki z piosenkami Czesława Niemena zatytułowaną "W hołdzie mistrzowi". Sesja odbyła się w studiu Sound & More W Warszawie.

Maleo Reggae Rockers - sesja na płytę "Rzeka dzieciństwa"
czwartek, 26 maja 2011Warszawa

Na zlecenie Universal Music w trakcie nagrań zespołu Maleo Reggae Rockers wykonałem zdjęcia na płytę "Rzeka dziecieństwa". Założenia były takie: zero świecenia, zero przeszkadzania, można robić tylko w próbnych setach i przerwach. Stylistycznie zdjęcia miały być zbliżone do fotografii analogowej, czyli B&W ewentualnie sepia.

Stanisław Soyka - sesja na płytę "7 wierszy Miłosza"
czwartek, 21 kwietnia 2011Warszawa

Na zlecenie Universal Music dokumetowałem plan teledysku "Na cześć księdza Baki". Zdjęcia zostały wykorzystane na płytcie "7 wierszy Miłosza". To było ciekawe doświadczenie, móc zobaczyć jak powstaje teledysk do piosenki. Przyjemny dzień w doborowym towarzystwie!

ZPiT PW - kalendarz na 60-cio lecie zespołu
sobota, 26 lutego 2011Warszawa, Sierpc

W 2010 roku miałem przyjemność współpracować z Zespołem Pieśni i Tańca PW. Celem było wykonanie zdjęć z których miał powstać kalendarz na 60-cio lecie istnienia zespołu.

ZPiT PW - publikacja "60 lat wspomnień"
czwartek, 10 lutego 2011Warszawa, Sierpc

W wyniku współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, odbyło się kilka sesji tematycznych. Efektem tej pracy jest duży i różnorodny materiał, który po za jubileuszowym kalendarzem znalazł też miejsce w innych publikacjach, między innymi w "60 lat wspomnień"